Αθλητικές διακρίσεις με άρωμα μεταλλίων

Χρυσό μετάλλιο στους σχολικούς αγώνες στίβου Δημοτικών Σχολείων, στο επίπονο  αγώνισμα του δρόμου 1000 μ. κατέκτησε η μαθήτρια της ΣΤ2΄τάξης του 1ου Πρότυπου Πειραματικού Δ.Σ, Μαριγώ Αρβανιτοπούλου, ενώ χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε η μαθήτρια της Ε΄τάξης Μάγου Φωτεινή στο αγώνισμα του σπριντ των 50 μ. Ο μαθητής της Ε΄τάξης Τσικνής Κωνσταντίνος διακρίθηκε καταλαμβάνοντας την 4η θέση στο αγώνισμα των 50 μ .

Θερμά συγχαρητήρια από εκπαιδευτικούς, γονείς και όλους τους συμμαθητές τους!!!

p1020341
p1020342

Αθλητική διάκριση σε κολυμβητικούς αγώνες

Μεγάλη διάκριση για τη μαθήτρια της ΣΤ2΄ του 1ου Πρότυπου Πειραματικού Σχολείου Ρόδου, Μαριγώ Αρβανιτοπούλου η οποία με το σύλλογο της "Ροδίων Άθλησις" κατέκτησε 2 χάλκινα μετάλλια στα 200 μ. ατομική και 200 μ. ελεύθερο στη Διεθνή κολυμβητική συνάντηση με την επωνυμία «ΛΕΥΚΟΣ ΠΥΡΓΟΣ», που διεξήθχη το διήμερο 18 και 19 Μαίου στο Εθνικό Κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης και στην οποία έλαβαν μέρος πάνω από 1200 αθλητές από 10 διαφορετικές χώρες (Ελλάδα, Ρουμανία, Βουλγαρία, Σκόπια, Αλβανία, Τουρκία, Μαυροβούνιο, Σερβία, Βοσνία και Κύπρος).

Ο Διευθυντής, οι εκπαιδευτικοί και όλοι οι συμμαθητές της εκφράζουμε τα θερμά μας συγχαρητήρια και της ευχόμαστε διακρίσεις και σε άλλους στίβους της ζωής.

Διασυλλογικοί αγώνες ορεινής ποδηλασίας

Στην Ψίνθο διοργανώθηκαν οι διασυλλογικοί αγώνες ορεινής ποδηλασίας από το σωματείο ΡΟΔΗΛΙΟΣ και ο μαθητής της ΣΤ΄τάξης του σχολείου μας Ζαννάκης Εμμανουήλ κατετάγη στη 2η θέση στην κατηγορία Μίνι Μεγάλα Αγόρια.
Θερμά συγχαρητήρια!

Δημοσίευση